Osobnosti a obyvatelia na čele s primátorom I. Čomborom sa rozlúčili s letom

Areál California Gym na najväčšom ružomberskom sídlisku Kľačno sa od včerajšieho rána stal miestom, kde sa obyvatelia mesta rozlúčili s letom. Po prvej chladnejšej prestávke po horúčavách bol pre divákov a hostí pripravený mimoriadne zaujímavý program. Okrem občerstvenia zadarmo boli pre divákov pripravené rôzne atrakcie, súťaže a dobrá hudba sprevádzaná slovami najväčších osobností športu, školstva, umenia a spoločenského života. Na podujatí niekoľko krát vystúpil aj súčasný primátor. Moderátorskú taktovku som mal na starosti ja. Ak ste sa na akcii Rozlúčka s letom 2018 zúčastniť nemôhli, pripravil som pre vás report najdôležitejšieho. Vyjadrenia hostí som hrúbkou písma oddelil od vyjadrení primátora mesta. 

 

10:00
Areál na Kľačne sa zaplnil už od skorých ranných hodín. A právom, pretože už od 10:00 hrala preodvšetkým deťom do radosti kapela Paci Pac. Jej účinkujúci odviedli dobrú prácu a aj v daždivom a chlanejšom ráne zahriali nie len najmenších ale aj ich rodičov či starých rodičov. Na podujatí bol už od skorých ranných hodín prítomný aj primátor I. Čombor, ktorý sa v obklopení svojich sympatizantov a občanov mesta venoval publiku. 

11:00
Po úvodnom predstavení sa na pódiu objavil prví hostia. Peter Žitník – predseda hokejového klubu v Ružomberku a Mgr. Peter Matejka – manažér klubu rozprávali veľmi pútavo o tom, ako si predstavuje budúcu spoluprácu s mestom. Spomínali rovnako aj dôležitoť hokejového klubu pre mládež a mladistvých. Na záver ich vystúpení poďakovali súčasnému vedeniu mesta za korektnú spoluprácu, ktorá klubu pomáha prosperovať. Po ich vystúpení bol na pódium prizvaný aj samotný primátor, ktorý predstaviteľom klubu poďakoval za svedomitú robotu, ktorú v našom meste vykonávajú. Primátor si aj sám zaspomínal na svoje mládenecké časy spojené so športom a uistil nie len predstaviteľov ružomberského hokeja ale aj divákov o tom, že súčasná situácia začína priať silnejšiemu rozvoju. Prislúbil ďaľšiu spoluprácu a pomoc v ťažkých časoch klubu, ktorý len začína písať svoju históriu. Za potlesku divákov sa toto vystúpenie skončilo a program pokračoval hudobným podmazom o ktorý sa staral DJ Fido.

11:30
Do areálu dorazila aj ťažká vojenská technika sprevádzaná našimi vojakmi. Tá mala za úlohu zabaviť najmenších či už to jazdou terénnym vozidlom v teréne, alebo expozíciou zbraní. Tí najhúževnatejší budúci vojaci mali možnosť sa nechať pomaľovať vojenskou kamuflážou. Primátor ako významný predstaviteľ Armády Slovenskej Republiky sa išiel zvítať s vojakmi a nechýbalo ani spoločné fotografovanie a slová vďaky primátorovi, ktorý vojsko nemalou mierou podporuje.

12:30
Na pódiu sa objavila aj Iveta Bieliková, naša basketbalová legenda, ktorá divákom priblížila aké to je spomínať si na obrovské úspechy nášho basketbalu. Na pódiu bola v spoločnosti basketbalistiek Radky Stašovej, Lucie Kelčíkovej a Neveny Markovič (Srb.). Všetci sa primátorovi osobne aj poďakovali a vyjadrili svoju túžbu, aby sa v dobrej spolupráci s mestom a basketbalom pokračovalo aj nadalej. Primátor ich túžby vypočul a vyjadril svoju hrdosť na to, že v našom malom meste funguje klub s obrovskou medzinárodnou históriou. Primátor vo svojom prejave pritvrdil a jemu vrodeným štýlom generála vysvetlil niekoľkým stovkám divákov, ako zachránil klub pred blížiacou sa pohromou a hodlá v tom i naďalej pokračovať. Spomenul financovanie klubu a aj znovu-dohodu vďaka ktorej sa Mondi SCP stalo opäť hlavným sponzorom klubu. Na záver poďakoval aj Milanovi Fiľovi za pomoc a spoluprácu. 

13:00
Vedľa stanu sa začala súťaž detí v tlaku na lavičke. Najsilnejší chlapec pokoril hranicu 35 kilogramov a za veľkého potlesku sa tešil z výhry, ktorú mu venovalo fitness centrum California Gym.

13:30
Šport na malý čas vysriedalo aj školstvo. Riaditelia škôl p. Volanská v sprievode s Ivetou Bielikovou a domáci riaditeľ Mojmír Šrobár rozprávali divákom o tom, aké je dôležité poskytnúť deťom správne a kvalitné miesto pre vzdelávanie. Zo slov vystupujúcich bolo cítiť vďaku za doterajšiu spoluprácu. Primátor divákom vysvetlil, že za posledné roky sa mu podarilo zrekonštruovať množstvo škôl v našom meste a nehodlá s tým prestať. Najväčší potlesk nasledoval po slovách primátora, ktorý prezdradil svôj plán o vybudovaní všešportového areálu na Kľačne, ktoré bude slúžiť nie len školákom ale aj každému obyvateľovi najväčšieho sídliska či širšieho okolia. Zaujímavosťou bolo, že si dal podmienku, že areál musí obsahovať aj atletickú dráhu, aby sa atletika vrátila opäť do nášho mesta. 

14:20
V kategórii Benchpress sa predstavili aj muži rozdelení do troch váhových skúpín. Najsilnejší muž zdvihol 175 kilogramov.

15:00
Po pizzi zdarma sa rozdával divákom aj horúci a výborný guláš.

15:30
Na pódium prišiel divákov a ogranizátorov podporiť a pozdraviť aj Marek Sapara. Slová o jeho medzinárodnej kariére boli nasledované jeho túžbou priblížiť naše mesto kvalitou k zahraničným, pretože práve kvalita je rozhodujúca. Poďakoval sa aj primátorovi osobne za to, že klub podporoval a podporuje. Primátor opäť zopakoval jeho túžbu vytvoriť všešportový areál nie len pre deti ale aj mládežnícke kategórie MFK Ružomberok. Podľa jeho slov si uvedomuje dôležitosť športu najmä medzi mladími. Kulisu k celému vystúpeniu robili fanúškovia a športoví nadšenci z ktorých si mnohí ešte pamätajú cenné a historické „double“ v sezóne 2005/06

16:00
Marcel Dúbravec, riaditeľ Záladnej Umeleckej Školy Ľ. Fullu rozprával aj o tom, ako mesto podporovalo ich aktivity a pomáhalo deťom objaviť v sebe umelecký talent. Najstaršia umelecká škola v meste ale potrebuje súčasnú podporu zachovať, pretože nároky na výborné učebné prostredie (ktoré škola bezpochyby má a výborne ho používa) sú čoraz väčšie a väčšie. Primátor poďakoval slovám vďaky a prisľúbil následnú podporu, pretože si uvedomuje dôležitoť výchovy umenia, ktorého je on sám veľkým fanúškom. 

16:30
Počas rozlúčky s letom vystupovali aj zamestnanci našej nemocnice, sestrička K. Surová a MUDr. Šafo z chirurgie a urgentného príjmu. Ich slová mierili k súčasným problémom nemocnice a došlo aj na spomienky z dôb, kedy bol primátor I. Čombor dlhodobým riaditeľom. Práve vďaka exkluzívnym podmienkam, ktoré im primátor v čase jeho pôsobenia v nemocnici zabezpečil, mu odovzdali plnú podporu a dúfanie, že kandidovať bude aj naďaľej a pomôže mestu nevybočiť z dobrej cesty.

17:30
Zriaďovateľka Súkromnej Základnej Školy v Ružomberku p.doktorka Elena Šlávková poďakovala primátorovi za veľmi kvalitnú spoluprácu za posledné štyry roky. Jej slová boli nasledované prísľubom podpory do budúcna od primátora. Školstvo je jeho veľkou prioritou. 

19:00
Kapela Smola a Hrušky začala svôj koncert.

21:00
Za veľkej podpory a diváckej návštevnosti boli na pódiu privítané aj finalistky Miss Liptov 2018, ktoré sa poďakovali primátorovi za podporu. On ich odmenil ružami a prisľúbil, že na finálový galavečer ich príde podporiť aj osobne.

21:10
Anita Soul poďakovala primátorovi za možnosť vystúpiť na Kľačne a odohrala svoje výnimočné vystúpenie v sprievode s fenomenálnymi muzikantami.

22:15
Po koncerte nasledoval záver podujatia a množstvo divákov sa pobralo pokojne domov.

 

Počet divákov bol síce aj kvôli počasiu premenlivý, no organizátor predpokladá, že si akciu prišlo vychutnať 800 až 1000 ľudí. 

 

vm